blank

Türkler yaşadıkları bölgelerden niçin göç etme gereği duymuşlardır

Bu konu admin tarafından 1 ay önce açıldı, 13 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
blank
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 2 sene önce
Konu Sayısı: 54
Yanıt Sayısı: 4
1 ay önce

Türkler Orta Asyada birçok imparatorluklar ve irili ufaklı birçok devletler kurmalarına rağmen; Çölleşme ve kurаklıktаn dolаyı otlakların аzаlmаsı, mevcut toprakların geçim sağlamak için yetersiz kalmaѕı, salgın haѕtalıklar, doğal afetler ve nüfus artışı,kendi aralarındaki mücadeleler, ekоnоmik nedenler göç еtmе nedenlerindendir.
Türkler dünyanın çeşitli bölgelerine göç etmişlerdir.Günümüze kadar sadece Anadolu ve Orta Asyada varlıklarını sürdürebilmişlerdir.

Anonim
Anonim
ÇAVUŞ
Üyelik Zamanı: 52 sene önce
Konu Sayısı: 0
Yanıt Sayısı: 19
1 ay önce yazdı
Türklerin bağımsızlıklarına düşkün olmalarıyla ilgili neler söyleyebilirsiniz Türkler bağımsızlıklarına düşkün bir milletti. Bağımsızlık için yurtlarını terk edecek kadar kararlıydılar. Başka ülkelere gidip oralarda bağımsız yaşarlardı yine de başkalarının hakimiyeti altına girmezlerdi. Türkler bağımsızlıklarına düşkündür, çünkü ona sahip çıkmaları gerektiğini ve onu koruyamazlarsa her şeylerinin elinden alınacağına,bağımsızları ve özgürlükleri diye bir şey kalmayacağına inandıkları için vatanına millettine bağımsızlıklarına düşkündürler.
Konuya Bir Cevap Yazın

  • 12 Kayıtlı Üye
  • 154 Konu
  • 123 Cevap
  • Son Üye Sihem
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (1)
  • MODERATÖR (1)