blank

Günlük Örneği – Sihem’in bir Günü

Bu konu Sihem tarafından 2 sene önce açıldı, 248 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
Sihem
blank
MODERATÖR
Üyelik Zamanı: 2 sene önce
Konu Sayısı: 3
Yanıt Sayısı: 0
2 sene önce

Günlük Örneği – Sihem’in bir Günü

Yine bir pazar günüydü ben oruçtum öğlen vakti komşum Betül ve Betül’ün kuzeni bizim eve gelmişti. Birlikte top savaşı yaptık. Top savaşı yaptıktan sonra odayı toplayıp aşağı indik. En az yarım saat bisiklet sürüp bahçenin yanındaki küçük eve girdik. Orada biraz oturduk Betül’e ve Betül’ün kuzenine boyama çektirdim ama ben istemediğim için kendime boyama çektirmedim. Daha sonra ben film izledim Betül ve Betül’ün kuzeni beraber Ateş ve Su oyunu oynadılar bu arada Betül’ün kuzeninin adı Hasan. Birkaç dakika sonra babam geldi birazdan babamın öğrencileri geleceği için yukarı çıktık ve orada Betül ve Hasan boyamalarını yaptılar. Ben  kendi kendime oyun oynadım onlar boyamalarını bitirdikten sonra beraber oyun oynadık.

Aradan 15 dakika geçti Betül’ün annesi çağırdı O nedenle Betül’le Hasan Evlerine gittiler ben de birazcık oyun oynayıp aşağıdaki küçük eve indim babamın öğrencilerinin bazıları teneffüsteydi. Onlarla top oynadık birbirimize top attık. Ondan sonra bahçeye çıkıp ortada sıçan oynadık son oynamayı bıraktık ve diğer kalan öğrencileri babamla birlikte evlerine götürdük.

Bu arada babamın öğrencilerinden biri kalmıştı adı Rim. Babam namazını kıldı ve ondan sonra babam Rim ve ben minareye çıktık. Çünkü bozuk olan bir lamba vardı onu düzeltmek için minareye çıktık çıkarken bir sürü güvercin ve güvercin yavruları vardı. Sonunda minarenin tepesine vardık. Babam minaredeki lambayı düzeltmeye çalıştı ama başaramadı. O yüzden lambayı çekmek zorunda kaldı babam benimle Rim’in fotoğrafını çekti ondan sonra aşağı indik.  Çıkmak ve inmek çok zordu Çünkü Merdivenler çok inceydi bir de Minare dedik ya camideki minareyi bahsettik yani.

Ondan sonra yukarı çıkıp banyo yaptım. Banyo mu iftara 40 dakika kala bitirdim ve tuhaf işler takımı filmi başladı onu izledim.


Onu izleyince iftara birkaç dakika yani 6 dakika kalmıştı. Tuhaf işler takımı filmi bitince televizyonun kumandasını dedeme verdim. Ona 1 dakika sonra ve 2 dakika sonra ezan okundu ve suyumuzu içtik ama ben ezan bitince iftarımı açtım. Yemeğimi yedikten sonra babamın aldığı tatlılardan yedim aşağıya indim aşağıdaki küçük eve girdim babam oturdum… ve şuan size bu hikayeyi anlatıyorum….{SİHEM DEMİR}

Konuya Bir Cevap Yazın

  • 2 Kayıtlı Üye
  • 57 Konu
  • 23 Cevap
  • Son Üye Sihem
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (1)
  • MODERATÖR (1)