blank

23 Nisan İle İlgili Kompozisyon Kısa

Bu konu admin tarafından 2 sene önce açıldı, 533 kere okundu ve Henüz Cevap Yok.
admin
blank
ADMINISTRATOR
Üyelik Zamanı: 2 sene önce
Konu Sayısı: 54
Yanıt Sayısı: 4
2 sene önce

23 Nisan İle İlgili Kompozisyon

Dünya üzerinde kutlanan ilk çocuk bayramı olan 23 Nisan ülkemizin temellerinin atıldığı gün olarak da nitelendirilebilir, ilk meclisin kurulduğu gün olan ve Ankara Ulus’da bulunan ilk meclis binası tek katlı yapı bugün Kurtuluş Savaşı müzesi olarak ziyaretçilerine kapılarını açmaktadır.

23 Nisan günlerinde ülkemizde kısa süreliğine seçimle gelen liderler koltuklarını çocuklara bırakır ve çocuklar kameralar önünde gündeme ilişkin yorumlar yaparlar bu durumda ülkemizde çocuklara ne kadar önem verildiğini ve Atatürk’ün gösterdiği hedeflerde hiç durmadan ilerlediğimizin bir göstergesidir.

Ulusal kurtuluş savaşımız ile ilgili tüm kritik kararlar bu mecliste alınmıştır, meclis ilk kurulduğunda ülkemizin ekonomik durumu kötü olduğundan milletvekillerinin oturduğu masa ve sandalyeler bir okuldan getirilmiş, meclis gaz lambası ışığında gece gündüz milli mücadelemizin başarısı için tüm olumsuz şartlara rağmen aralıksız çalışmaya devam etmiştir. Tüm bu zor şartlar altında dahi çocuklar unutulmamış ve meclisin kurulduğu gün Dünya çocuklarına bayram olarak armağan edilmiştir.

Konuya Bir Cevap Yazın

  • 12 Kayıtlı Üye
  • 154 Konu
  • 123 Cevap
  • Son Üye Sihem
Forumda Kimler Online (Şu anda 1 kişi Online)
  • ADMINISTRATOR (1)
  • MODERATÖR (1)