Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim

4 Mayıs 2021, 6:40
admin
Admin profili

23 Nisan İle İlgili Kompozisyon Kısa

23 Nisan İle İlgili Kompozisyon

Dünya üzerinde kutlanan ilk çocuk bayramı olan 23 Nisan ülkemizin temellerinin atıldığı gün olarak da nitelendirilebilir, ilk meclisin kurulduğu gün olan ve Ankara Ulus’da bulunan ilk meclis binası tek katlı yapı bugün Kurtuluş Savaşı müzesi olarak ziyaretçilerine kapılarını açmaktadır.

23 Nisan günlerinde ülkemizde kısa süreliğine seçimle gelen liderler koltuklarını çocuklara bırakır ve çocuklar kameralar önünde gündeme ilişkin yorumlar yaparlar bu durumda ülkemizde çocuklara ne kadar önem verildiğini ve Atatürk’ün gösterdiği hedeflerde hiç durmadan ilerlediğimizin bir göstergesidir.

Ulusal kurtuluş savaşımız ile ilgili tüm kritik kararlar bu mecliste alınmıştır, meclis ilk kurulduğunda ülkemizin ekonomik durumu kötü olduğundan milletvekillerinin oturduğu masa ve sandalyeler bir okuldan getirilmiş, meclis gaz lambası ışığında gece gündüz milli mücadelemizin başarısı için tüm olumsuz şartlara rağmen aralıksız çalışmaya devam etmiştir. Tüm bu zor şartlar altında dahi çocuklar unutulmamış ve meclisin kurulduğu gün Dünya çocuklarına bayram olarak armağan edilmiştir.

Yorumunuz incelendikten sonra yayımlanacaktır.

Adınız:

Lütfen konuyu geliştirecek bir mesaj yazınız:


Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim Ders Kitabı Sayfa Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.